Blog

Alkoholizm w czasie pandemii

Nowy rok, nowe postanowienia

Dla wielu osób święta bożego narodzenia to czas refleksji. To właśnie wtedy patrzymy na kończący się rok i robimy swego rodzaju bilans. Wspominamy zarówno sukcesy, jak i porażki. W nowy rok wchodzimy z czystą kartką i to od nas zależy, jak zostanie ona zapisana.

Czytaj dalej
Alkoholizm w czasie pandemii

Przymusowe leczenie

Terapia najczęściej odbywa się dobrowolnie i pomaga w walce z nałogiem. Niemniej jednak niekiedy chory nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu. 

Alkoholizm w czasie pandemii

Jak żyć z osobą uzależnioną

Miłość nie wybiera i niekiedy zdarza się, że nasza druga połówka boryka się z własnymi słabościami, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na jakość partnerskich relacji.

Alkoholizm w czasie pandemii

Alkoholizm w czasie pandemii

Z doświadczenia wiemy, że wszelkie sytuacje kryzysowe mogą powodować wzrost spożycia napojów wysokoprocentowych i innych substancji psychoaktywnych.

Syndrom DDA

Syndrom DDA

Środowisko, w jakim wychowuje się dziecko ma duży wpływ na to, jakim będzie człowiekiem w przyszłości. Przede wszystkim to właśnie rodzina kształtuje jego postrzeganie samego siebie i świata oraz to, jaki będzie w relacjach z innymi ludźmi.

Whiskey

Mechanizmy uzależnień od alkoholu – co musisz wiedzieć?

Powstają na skutek psychofarmakologicznego działania alkoholu na organizm, a wzmacniane są przez doświadczenia inter- oraz intrapersonalne. Mechanizmy uzależnień od alkoholu powodują, że osoba uzależniona funkcjonuje w taki, a nie inny sposób.

Alkohol

Alkoholizm wysokofunkcjonujący – ukryta forma nałogu

Odnosząca sukcesy businesswoman, szef wielkiej korporacji, szanowany lekarz, najlepszy pracownik w firmie – alkoholik wysokofunkcjonujący często odbiega od stereotypowego obrazu osoby uzależnionej. High Functioning Alcoholic (HFA) nie jest osobą, której życie się rozpadło i ma kłopoty z finansami - wręcz przeciwnie. 

Syndrom DDA

Na czym polega detoksykacja alkoholowa?

Powrót do zdrowego i trzeźwego życia po długim okresie picia jest o wiele trudniejszy, niż mogłoby się to wydawać. Oczyszczenie organizmu z obecnego w nim alkoholu oraz jego pozostałości, które zalegają w organizmie po wielu latach nałogowego picia, jest niezbędne do przygotowania się w pełni do walki z nałogiem.

Syndrom DDA

Uzależnienie od hazardu – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Nazywane również nałogowym graniem, jest to zaburzenie postępowe, które nieleczone może wpływać na wszystkie obszary życia chorego. Obejmuje wszelkiego rodzaju gry na pieniądze lub inne przedmioty wartościowe, których wynik nie zależy od wiedzy czy umiejętności gracza, tylko od losowego przypadku czy nawet algorytmu naśladującego wyniki losowe.