Kadra

Założyciel i właściciel ośrodka Waldemar Borowski

"Z alkoholem, w moim życiu, nie rozstawałem się przez 22 lata. Początkowo piłem, bo chciałem. Nagradzałem nim moje sukcesy, był lekarstwem na stres i przemęczenie. Z czasem już piłem, bo musiałem. Alkohol powodował coraz większe spustoszenie i straty, w moim życiu osobistym, duchowym, rodzinnym i zawodowym. Sięgnąłem dna, gdzie poczułem całkowitą bezradność i bezsilność wobec braku obycia się bez alkoholu.

Przyjąłem pomoc, którą wcześniej odrzucałem. Poddałem się terapii. Dzięki wspaniałym terapeutom, otworzyłem się. Na terapii zdobyłem i rozwijam umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami i emocjami. Umiem nad nimi panować i kontrolować je. Wiem jak żyć, by nie pić. Zrozumiałem, że jestem alkoholikiem i zaakceptowałem alkoholizm jako moją chorobę. Dziś bez problemu zachowuję trzeźwość. Teraz buduję życie na nowo i jest mi łatwo. Przeżywam chwile, których wcześniej nie doświadczałem. Uratowałem i rozwijam drugi związek małżeński, pierwszy przegrał z alkoholem. Obecnie realizuję swoje marzenia i rozwijam pasje. Pomagam innym alkoholikom, jak niegdyś zrobiono to względem mnie.

Teraz, moją główną ideą jest pomaganie innym w znalezieniu złotego runa, którym jest dotykanie i odczuwanie życia. Misję swoją, rozpocząłem od wybudowania wyjątkowego Ośrodka, gdzie każdy, kto zdecyduje się zmienić swoje życie i smakować je na trzeźwo – znajdzie swój azyl, schronienie i pomoc."

Dr n.med. Artur Januś  

lekarz specjalista psychiatra (2863548)

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Konsultuje i diagnozuje pacjentów psychiatrycznie.

Paweł  Rzeszut I

Instruktor  terapii  uzależnień

 

Z wykształcenia inżynier, pracował w różnych zawodach, co wraz z osobistymi doświadczeniami z uzależnieniem, pomaga mu w pracy terapeutycznej.

Pasja i sposób relaksu to sport  i góry.

 

 

Marian  Golda

Certyfikowany instruktor terapii uzależnień

(Certyfikat Krajowego Biura d/s Przeciwdziałania Narkomanii)

Posiada 20-letni staż w pracy z osobami  uzależnionymi.  W swojej  pracy opiera się na osobistych doświadczeniach. Od 26 lat jest osobą trzeźwiejącą. 

Jakub Przybyła

Certyfikowany instruktor terapii 

uzależnień

 

Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej, instruktor terapii uzależnień z certyfikatem KBdsPN. Pracuje w obszarze uzależnień od 2013 roku, zajmując się profilaktyką, pracą z młodzieżą i dorosłymi. Jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku psychologia kliniczna.

W wolnych chwilach zagłębia się w filozofię stoicką.

 

 

 

undefined

Grzegorz  Jurek

Specjalista terapii uzależnień

 

Posiada  20-letnie  doświadczenie  w pracy  z osobami uzależnionymi. Jest absolwentem Uniwerystetu  Jagiellońskiego , a certfikat specjalisty terapii uzależnień uzyskał przez Krajowe Biuro d/s Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie.

Pasjonuje się turystyką górską, piłką nożną, muzyką i filmem.

 

 mgr Anna Borowska

Psycholog,  instruktor jogi

 

Psycholog  oraz certyfikowany nauczyciel jogi metodą Sivanandy (200 RYT Yoga Alliance),  która skupia się na alternatywnych metodach leczenia uzależnień. Prywatnie joga towarzyszy jej w życiu codziennym jako pasja już od wielu lat, którą pragnie zarażać inne osoby. Na co dzień regularnie prowadzi zajęcia jogi , organizuje warsztaty, a także weekendy z jogą. Ponadto niezwykle ważne jest dla niej zarażanie ludzi uśmiechem, a także pozytywną energią, którą czerpie zarówno z własnej praktyki jak i od innych ludzi.

 

Ewa  Siedlecka

ratownik  medyczny

Bernadeta  Zajska

 

licencjonowana pielęgniarka

Beata  Ficek

licencjonowana pielęgniarka

Ewa Kociołek

licencjonowana pielęgniarka

Fachową opiekę lekarską zapewniają również :

 

Lek.med. Jerzy Włodarczyk  - internista anestezjolog

Lek. med. Marek Głuch - internista

Lek. specjalista psychiatra - Aneta Rewer