Dlaczego my?

Komfort
Ośrodek "Terapie od Zaraz" powstał z chęci pomocy innym i został założony przez osobę, która sama przekonała się czym jest piekło alkoholizmu. Budując naszą placówkę skupiliśmy się na tym, aby było to miejsce komfortowe i dające poczucie bezpieczeństwa. Zadbaliśmy o to, by w każdym pokoju, w jadalni czy w sali terapeutycznej panowała rodzinna atmosfera i by każdy z Pacjentów czuł się u nas jak u siebie w domu. Dysponujemy 2- i 3-osobowymi pokojami z łazienkami, w których każdy będzie mógł wypocząć i pozwolić sobie na chwilę refleksji.

 

Kadra
Atutem naszego ośrodka są wykwalifikowani specjaliści, którzy w trakcie codziennych zajęć dzielą się swoją wiedzą i niosą pomoc Pacjentom. W skład kadry naszych specjalistów wchodzą certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień, lekarze psychiatrzy, psychologowie, specjaliści treningu umiejętności psychospołecznych, instruktorzy terapii uzależnień i wykwalifikowani lekarze oraz zespół pielęgniarek. Dzięki temu jesteśmy w stanie prowadzić skuteczną terapię alkoholową, zapewnić opiekę psychoterapeutyczną, treningi asertywności, zajęcia relaksacyjne, zajęcia psychoedukacyjne, a także ciekawe zajęcia w czasie wolnym. Staramy się łączyć profesjonalne podejście z ciepłem, jakie dajemy wszystkim Pacjentom – by mogli oni w spokoju walczyć ze swoimi lękami oraz problemami.

 

Położenie
Zapraszamy Państwa do malowniczego Beskidu Makowskiego, gdzie bogactwo przyrody i piękno krajobrazów potrafią zachwycić wszystkich – również tych, których przytłaczają codzienne troski. Cisza, spokój i świeże powietrze to również doskonałe warunki do refleksji i zregenerowania zmęczonego organizmu. Chcąc urozmaicić czas naszym Pacjentom, zapraszamy ich na basen, a także liczne wędrówki piesze, w trakcie których poznajemy lepiej siebie nawzajem i przy okazji jedne z najpiękniejszych terenów naszego kraju.

 

Zapraszamy osoby uzależnione, współuzależnione i osoby bliskie Pacjentom. Chcemy nieść pomoc i wsparcie hołdując słowom, że chociaż nie da się zatrzymać dla siebie dnia, można go po prostu nie stracić.