O nas

Założycielem i właścicielem ośrodka leczenia uzależnień jest Waldemar Borowski, który przez wiele lat borykał się z alkoholem. Kiedyś podano mu rękę, dzięki czemu może teraz prowadzić trzeźwe i szczęśliwe życie. Obecnie realizuje swoje marzenia i pasje pomagając innym uzależnionym.

Ośrodek "Terapie od Zaraz" wychodząc na przeciw wyzwaniu, został stworzony, by nieść pomoc i wsparcie osobom uzależnionym oraz ich bliskim.

Drewniany dom z bali, w podhalańskim stylu, powstał jako pierwszy. Ciepły, przyjazny, kameralny, stwarza doskonały klimat do terapii.

Pomysł wybudowania nowego ośrodka terapii, spełniającego standardy medyczne,  narodził się kilka lat później.

Budowa zakończyła się sukcesem.

Oba projekty zostały zrealizowane dzięki współfinansowaniu z funduszy unijnych.

Obecnie funkcjonują dwa budynki terapii, co pozwala nam na prowadzenie nie tylko leczenia stacjonarnego, ale również organizowanie warsztatów terapeutycznych, mitingów, wspieranie osób współuzależnionych , prowadzenie terapii pogłębionej.

Nasi absolwenci mają również możliwość przyjazdu indywidualnie lub z rodziną na kilkudniowy wypoczynek. Z dala od miejskiego zgiełku, stresu, codziennych problemów, mogą się wyciszyć, zrelaksować , by z nowymi siłami wrócić do normalnego życia.

Ośrodek odwykowy  wyposażony jest w komfortowe 2 i 3-osobowe pokoje z łazienkami, dwie sale terapii, jadalnie, taras widokowy. Wnętrza ośrodka emanują atmosferą spokoju i bezpieczeństwa. Nasi pacjenci cenią sobie bardzo lokalizację ośrodka terapii, która ma ogromne znaczenie w pracy terapeutycznej.

Położenie naszego ośrodka leczenia uzależnień w malowniczym zakątku Beskidu Makowskiego, w województwie małopolskim (okolice Makowa Podhalańskiego) – stwarza uczestnikom terapii niepowtarzalny klimat do refleksji i pracy nad sobą.

Odosobnienie ośrodka, otoczenie bogactwem przyrody i kontakt z naturą – to główne atuty tego miejsca. Gwarantują spokój i wyciszenie. W takich warunkach, w ciszy i spokoju nasi podopieczni odzyskują równowagę i spokój, nabierają sił, by żyć w trzeźwości i rozpoczynają proces swojego zdrowienia.

Wiele ścieżek i szlaków spacerowych, pozwala na aktywny wypoczynek po godzinach zajęć terapeutycznych.

Nasz ośrodek terapii uzależnień to nie tylko budynki, to przede wszystkim ludzie z powołaniem, którzy niosą pomoc potrzebującym. Certyfikowani terapeuci swoją pracę wykonują z sercem i oddaniem, korzystając niejednokrotnie z własnych doświadczeń z nałogiem, lat pracy w zawodzie i zdobytej wiedzy.

Cały personel ośrodka leczenia uzależnień dba o to , by stworzyć kameralny, domowy klimat oraz atmosferę wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Rosnąca stale liczba naszych zadowolonych , prowadzących trzeźwe życie absolwentów jest bardzo budująca, motywuje nas do dalszej pracy i pozwala wierzyć , że pomoc oferowana w naszym Ośrodku ma sens.

 

Każdy optymistyczny telefon ze słowami „ jest dobrze…” , „dziękuję…”, każdy odwiedzający nas szczęśliwy absolwent to wielki sukces, przede wszystkim sukces samej osoby uzależnionej, która podejmując terapię zrobiła ten pierwszy ważny krok do trzeźwego życia.